Ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów za pomocą ozonowania, jest bardzo skuteczną metodą usuwania grzybów, bakterii oraz właśnie zapachów. Zapachy w samochodzie tworzą się nie zależnie od tego jak o niego dbamy, ponadto palenie tytoniu oraz przewożenie zwierząt lub żywności pozostawia w aucie nieprzyjemną woń.

W autach wyposażonych w układ klimatyzacji ozonowanie powinno przeprowadzać się przynajmniej raz w roku, ponieważ w układzie klimatyzacji mogą rozwijać się grzyby oraz zarazki.

Ozon zawiera trzy atomy tlenu które ulegają rozpadowi, w przypadku wytworzenia odpowiedniej dawki ozonu, ozon przedostanie się przez komórki błony bakterii co doprowadzi do ich rozpadu.

Ozonowanie jest bardzo skuteczne między innymi dlatego iż jest to gaz, który dociera wszędzie gdzie gaz może dotrzeć. W przypadku bardzo zagrzybionych aut, lub jeżdżących popielniczek efekt może nie być całkowity ale na pewno różnica będzie ogromna.

Dla zwiększenie efektywności ozonowania przed zabiegiem powinno się wyprać oraz wysuszyć auto lub przynajmniej je odkurzyć. Pamiętajmy że ozon to gaz i nie jest on w stanie wynieść śmieci z auta, ani też odciągnąć kurzu z tapicerki tak jak odkurzacz piorący, ale jest on świetny do oczyszczenia końcowego oraz oczyszczenia miejsc gdzie odkurzacze nie mają jak się dostać (gaz wchodzi wszędzie).

Ozon usuwa:

  • grzyby
  • dym papierosowy
  • bakterie
  • zarazki
  • odkaża całe wnętrze auta
Call Now ButtonZadzwoń